10 ciekawostek o literatach o których nie miałeś pojęcia

Zaprezentowane ciekawostki o autorach to prawdziwe literackie smaczki ze świata polskich i zagranicznych pisarzy. W tym artykule skupimy się na topowych twórcach ze świata książek.

Literackie ciekawostki o autorach

  1. Katarzyna Berenika Miszczuk, słynąca z sagi słowiańskiej, tak naprawdę nazywa się Katarzyna Zając.
  2. Za debiut Remigiusza Mroza uznawana jest ,,Wieża milczenia”, jednak pierwszym utworem, napisanym przez tego twórcę było ,,Parabellum”.
  3. Doceniany przez wielu odbiorców autor wydań horroru z dodatkiem fantastyki Joe Hill jest synem znanego autora, Stephena Kinga.
  4. Magdalena Witkiewicz znana jako specjalistka od szczęśliwych zakończeń w ostatnim czasie założyła własne Wydawnictwo Flow.
  5. Nikt nie wie nawet jakiej płci jest osoba ukrywająca się pod pseudonimem Paulina Świst.
  6. Twórca znany z bezkompromisowych książek, Marcel Moss w ostatnim czasie wydał ważną tematycznie książkę dla młodzieży.
  7. ,,Fleat House” została napisana za życia Lucindy Riley. Autorka miała zająć się jej dopieszczeniem, jednak nie zdążyła. Kryminał został wydany w niezmienionej formie.
  8. Seria Ewy Formelli ,,Szkatułka wspomnień” inspirowana jest również życiem osób, które autorka zna obecnie. Są to niezwykle przejmujące historie.
  9. Sylwia Winnik znana z reportaży wojennych postanowiła zadebiutować w roli autorki książki dla dzieci. Podobna sytuacja miała miejsce również w przypadku pisarzy innych gatunków. Są to: Alicja Sinicka, Magda Stachula, czy Max Czornyj.
  10. Beata Majewska, posługująca się pseudonimem Augusta Docher tak naprawdę nazywa się Beata Głąb. Wydaje książki w wydawnictwie Miriaż założonym przez jej męża.