Recenzja powieści ,,W cieniu prawa” Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz w dorobku literackim oprócz serii ma także pojedyncze historie. Warto zwrócić uwagę na ,,W cieniu prawa”, które stanowi oddzielną całość.

XX-wieczna Galicja i morderstwo syna barona

,,W cieniu prawa” Remigiusza Mroza jest powieścią opartą na fabule mającej miejsce w XX-wiecznej Galicji. To właśnie wtedy główny bohater, mężczyzna, który nie miał nieposzlakowanej opinii postanowił podjąć się pracy na stanowisku pucybuta w rodzinie barona. Na jego nieszczęście okazało się, że już tej nocy jeden z synów pracodawcy został zamordowany. Podejrzenie już na samym początku padło na nowozatrudnionego. Czy faktycznie to on był winny śmierci syna swojego chlebodawcy?

Ogrom emocji w ,,Cieniu prawa”

Tak jak w przypadku innych wydań czołowego polskiego pisarza, Remigiusza Mroza, tak też w tym wydaniu nie mogło zabraknąć ogromu emocji. Z powodzeniem można skusić się na taką znamienitą lekturę. Bez wątpienia jest to jedna z genialniejszych książek tego autora, a przy tym dość często pomijana w dorobku tego twórcy. Jej atutem jest możliwość zapoznania się wyłącznie z nią bez czekania na ewentualną kontynuację. Nie można nie wspomnieć również o zaskakującym zakończeniu, które wprawia odbiorcę w zdumienie. Remigiusz Mróz do tej pory wydał już kilkadziesiąt pozycji i w większości przypadków można polegać na nieprzewidywalności ostatnich kilkunastu scen. ,,W cieniu prawa” przez cały czas czyta się z zapartym tchem. Warto zarezerwować sobie na tę lekturę odpowiednia liczbę godzin, by nie musieć odrywać się od niej ani na moment. Ta publikacja porywa czytelnika od samego początku aż do końca.